2010-05-22 17:31:09

Okresní kolo hry PLAMEN

Vyhodnocení celoroční činnosti mládeže v Drnholci.

Ti z vás, kteří se zajímáte o dění kolem našich soptíků, určitě víte, že jezdí na závody a plní úkoly hry Plamen. Tato celoroční činnost kolektivů mladých hasičů (MH) začíná vždy na podzim a končí na jaře roku následujícího.
Plamen ročníku 2009-2010 započal 17. 10. 2009 v Kobylí závodem požárnické všestrannosti (ZPV) neboli tzv. braňákem a štafetou požárních dvojic. Mnozí z vás si jistě vzpomenou, že počasí bylo tehdy již hodně mrazivé a snad i proto „zamrzla“ energie u našich dvou družstev a výsledné časy nebyly nejúžasnější.
Ale jak již bylo řečeno, hra Plamen v sobě skrývá spoustu závodů a činností. A jedny z posledních závodů ročníku 09/10 se konaly právě tuto sobotu 22. května 2010. Na programu byly dvě štafety a dva útoky, kdy se jednalo o klasiku i CTIF-ku. Protože se mladých hasičů sešlo ráno před osmou u zbrojnice 12, bylo rozhodnuto, že soutěžit se bude jen v kategorii starších MH.
Po příjezdu do Drnholce na hřiště Starátko začalo obvyklé hemžení. Přihlásit se u reprezentace družstev, odevzdat kroniku k hodnocení, najít správné místo k „utáboření se“ a zjistit, co všechno se zapomnělo. Všichni to zvládli v pohodě a mohl být vyhlášen nástup.
A pak už se jen závodilo. Po štafetě 4x60 následovala štafeta CTIF. Tato štafeta je dlouhá 400m a provádí ji 9 závodníků. Obě tyto disciplíny splnili naši sportovci se ctí, už vzhledem k tomu, že zima byla letos skutečně dlouhá a nebylo možné trénovat na hřišti. Poté následovala menší svačinka, kdy energii doplnili nejen závodníci, ale i rozhodčí a veškerý doprovod závodníků. Slunce krásně hřálo a nálada byla výborná. S velkou chutí se tedy pustili naši odvážlivci do další disciplíny a to útoku CTIF. Byla to jejich první soutěž v tomto zajímavém sportovním klání. Bohužel nebe, které pár chvil ještě před tím připomínalo prázdninový čas, zradilo a naše hasiče zalilo pořádným deštěm. Mladí hasiči to ale v žádném případě nevzdali a disciplínu dokončili velmi úspěšně. Musíme uznat, že se jim skutečně povedla. Pro tu chvíli byli nejlepší. Jenže průtrž mračen byla natolik silná, že velitel závodu po poradě s vedoucími družstev se rozhodl z bezpečnostních důvodů závod ukončit a stornovat i závod následující, požární útok.
Nejen Rudolf Hrušinský mohl pronést známou větu z filmovaném románu Vladislava Vančury Rozmarné léto: "Tento způsob léta, děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, zdá se mi poněkud nešťastným." I všichni zúčastnění sportovního dne v Drnholci si ji mohli v klidu říct. Ve chvíli, kdy byl slavnostní nástup k ukončení her a byly vyhlašovány výsledky, totiž nebe opět zářilo přímo azurově. A jak tedy dopadli naši soptíci v té celoroční hře Plamen? Starší díky dnešní účasti skončili celkově na sedmém místě.
Mimochodem, hasiči nejen běhají, ale rozvíjí i svého ducha. V Drnholci byly vyhlášeny i výsledky okresního kola literární a výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. V literární části této soutěže získala krásné 3. místo Veronika Špánková a ve výtvarné obsadila výborné 2. místo Kristýna Tomolová. Děvčata gratulujeme.
A gratulujeme všem mladým hasičům, kteří se účastnili závodů v Drnholci, za reprezentaci našeho SDH Novosedly a příští sobotu 29. května 2010 věříme, že budete na závodech na domácím hříšti nejlepší.