2010-05-10 07:55:03

Soutěž mladých hasičů

V neděli 9. května 2010 se konaly ve Valticích závody mladých hasičů v požárním útoku.

Poslední trénink před tímto závodem se nesl v duchu litého boje s krvežížnivými komáry, kteří nenechali nikoho v klidu. A narušovali soustředěnost. Tréninkové časy z pátku byly díky tomu více než deprimující. Proto i v neděli v devět ráno, když se sešli naši soptíci u zbrojnice, vládla menší nervozita z očekávání jakých výsledků se dosáhne ve Valticích.
Po příjezdu, kdy se zpočátku zdálo, že bude snad i pršet, naštěstí brzy nejen přešel ranní chlad, ale vyčasilo se a vyjasnilo natolik, že komáři si své „nájezdy“ rozmysleli. Po nástupu družstev na zahájení soutěže následovalo losování, kdy si vedoucí zúčastněných družstev vylosovali pořadí na startu. Mladší měli „útočit“ sedmí (z 11-ti družstev) a ti starší čtvrtí (ze 7-mi).
A pak to šlo ráznaráz. Jedno družstvo mladších za druhým provádělo útoky, časy byly dobré. Ale čas našich byl výborný. Dlouho byla naděje na zlatou medaili. Do konce prvního kola útoků byli na prvním místě. No jo, ale útoky se prováděly ve dvou pokusech.
Po skončení prvních pokusů byli mladší hasiči vystřídání staršími. A těm našim se první pokus ne zcela povedl. Ano, i je čekal druhý pokus a třetí místo v prvním kole měli šanci udržet či obměnit za lepší. Jenže. Druhý pokus mladším z mladých hasičů nevyšel a klesli zatím na druhé místo. Napětí mezi staršími stoupalo, co když i oni se pohorší a nakonec odjedou bez medaile?
Nebudeme napínat, povedlo se. Mladším i starším. Ti první mají medaili stříbrnou a ti druzí bronzovou. Zabojovali totiž a svůj čas ve druhém kole zlepšili. Nebyli sice jediní, kdo se zlepšil, naštěstí ale natolik, že třetí příčku obhájili.
Hasič musí umět bojovat. A když má trochu toho pověstného štěstí, je to dokonalá kombinace. Nejen pro závody. Takže mladí hasiči, GRATULUJEME a věříme, že budete bojovat s nadšením dál.