2010-05-30 11:25:48

III. ročník soutěže

Nedávná aktualita zvoucí na soutěž mladých hasičů v požárním útoku v Novosedlech se změnila dnešním dnem, tj. sobotou 29. května 2010, na aktualitu o průběhu tohoto pohárového zápolení na tréninkovém hřišti hasičů na Filtru.

V letech minulých nás trochu „zradilo“ počasí a vzhledem k současným dlouhodobým dešťům nad celým územím naší země, vstávala dnešního rána spousta členů hasičstva s otázkou, tak jak to dneska dopadne na obloze.  Dopadlo to výborně. A nejen tam.
Po deváté hodině se už sjížděla družstva z celého okresu Břeclav. Celkem přijelo 17 družstev MH od nejbližšího Drnholce přes nováčky Cvrčovice po nejvzdálenější Tvrdonice.
Protože hrozba deště byla dopoledne zvýšená, nikdo nic nezdržoval a vše běželo jako po másle. Vedoucí se zaprezentovali, vylosovali si pořadová místa a pak se po slavnostním nástupu se svými svěřenci vrhli do závodění.
Jako první nastoupila kategorie mladší. V této kategorii soupeřilo 10 družstev hasičského ranného mládí, která byla podporována svými staršími kolegy a příznivci dobrovolných hasičů. Naše družstvo mladších MH zaútočilo jako páté a s časem 22,73 vteřiny bylo zatím první. Jak ale již víte, pokusy většinou bývají dva a i tak po družstvu z Novosedel bojovalo o pohár ještě 5 dalších družstev.  První pokusy mladších skončily a bez prodlení nastoupila na startovní dráhu družstva starších. Zde soutěžilo družstev sedm a Novosedelští bojovali o místo na bedně z třetího startovního místa.
Všem družstvům v obou kategoriích se dařilo střídavě, někdy bohužel muselo dojít i k prohlášení o neplatnosti pokusu. Vedoucí těchto družstev chyby uznaly bez výjimky, spolupráce s nimi byla výborná.
Čas kvapil, slunce hřálo a bylo odzávoděno i v druhých pokusech. Závodníci byli úžasní ve svém boji o pohár a medaile. Za svou bojovnost, vytrvalost i odvahu by si je zasloužili všichni. Bohužel místa na už zmiňované pomyslné bedně (spojení „pomyslná bedna“ je na tomto okrese velmi oblíbené) jsou jen tři.
V kategorii mladších naši „soptíci“ vyhráli a získali nejen zlaté medaile, ale i pohár SDH Novosedly. Jejich výsledný čas z prvního pokusu zůstal totiž nepokořen. GRATULUJEME.
V kategorii těch starších u našeho družstva tak veselo nebylo, avšak chyběla jen trocha, aby i oni získali medaile. Čtvrté místo není nejoblíbenější, ale i tak milí starší mladí hasiči, gratulujeme.
Skončil třetí ročník O pohár SDH Novosedly a my se již těšíme na ten další. Vítězům blahopřejeme, zúčastněným přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů a děkujeme všem za účast na tomto sportovním klání.

Fotogalerie III. ročníku  Výsledky III. ročníku