2010-02-06 16:01:49

Perenské uzlování

Není to tak dávno, kdy jsme začínali novou celoroční hru pro mladé hasiče Plamen a současně s tímto závodem, který se konal v polovině října, ukončili z důvodu nadcházející zimy závodění. Po krátkém zimním spánku, kdy jsme se věnovali trochu kultuře, jsme začali naplno trénovat v naší zbrojnici šikovnost svých rukou při uzlování.

A píše se 6. únor 2010 a my stojíme u kulturního sálu v nedaléko obci Perná. Právě tady se koná již 4. ročník soutěže „PERENSKÉ UZLOVÁNÍ“. Patříme mezi první závodníky, kteří přijeli a máme chvíli na uklidněnou předzávodního napětí. Ale velmi rychle přijíždí další družstva a stres začíná pracovat. Snad i proto, že na poslední chvíli muselo dojít ke změně v obsazení našich jednotlivých družstev, protože někteří členové onemocněli či prostě nemohli na závody přijet.
Čas kvapí, družstva jsou nastoupena a přivítána starostou SDH Perná panem Aloisem Manišem a po menších organizačních přípravách samotné závody začínají. Soutěží mezi sebou dvě družstva, kdy se postupuje vyřazovacím způsobem. Stejný způsob je i u jednotlivců, kdy platí pravidlo, že člen družstva nemůže startovat za jednotlivce. Sportovní klání vyvolávají u příznivců hasičů potlesk a bouřlivější fandění s tím, jak jejich favorité postupují dále.
A jakže jsme to dopadli my? Jak to říct, snaha byla, opravdu jsme měli vůli zvítězit. Ani jednomu našemu družstvu se však bohužel nepodařilo dosáhnout na pomyslnou medailovou bednu.
Možná proto si dvojnásobnou pochvalu zaslouží naše dvě mladé hasičky, které soutěžily v kategorii jednotlivců. Kristýna Tomolová získala po urputném souboji krásné druhé místo a Veronika Zatloukalová se stala vítězem v uzlování jednotlivců. Děvčatům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci.

Všem našim mladým hasičům přejeme, aby jim nadšení při soutěžích nejen vydrželo, ale přineslo i ten báječný pocit z vítězství.